Moderní horská chata

Moderní horská chata Bukačka se nachází v malebném údolí obce Čenkovice v Orlických horách, a to na jihozápadním úbočí Bukové hory. Tato moderní horská chata leží v nadmořské výšce 750 m.n.m. a je obklopena nádhernou přírodou Orlických hor. 

V tomto projektu jsme se zaměřovali jak na interiér, tak na exteriér. Pro vychutnání horského výhledu je zde vyrobené masivní posezení z borovice, které odolá i mrazivému počasí.

Chata Bukačka postavená ve skandinávském stylu zahrnuje ubytování pro 22 lidí.

Aby chata byla v horském stylu, je venkovní omítka obložená modřínovými palubkami, které jsou natřené lakem, který způsobí šednutí dřeva, a dodá tak chatě výjimečnější vzhled.

V chatě se nachází lyžárna, šatna a luxusně vybavená společenská místnost s plně vybavenou kuchyní, která je laděná do černé barvy s dobovými prvky. Součásti kuchyňského koutu je i velký ostrůvek, který má na delších stranách zabudované poličky. V kuchyni je také zabudovaný výčep.

Velkou dominantou společenských prostor je masivní dubový stůl pro 14 osob.

Praskliny ve stole jsou vylité modrou čirou pryskyřicí, která dodává celému stolu výjimečnost.

Ve společenské místnosti se nachází i oddechová část, kde si lidé mohou zapálit oheň v krbu a odpočinout si po náročném dni na velké pohovce. Součástí tohoto prostoru je i konferenční stolek, který je ve stejném stylu jako jídelní stůl. Masivní dubová deska stojí na železných podnožích.

Ubytovat se zde můžete ve dvou pětilůžkových a tří čtyřlůžkových pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny nábytkem z masivního dřeva. Stropy, postele, skříně, dveře a rámy u zrcadel jsou natřené lakem Trend Toni, který dřevo zabarví do modro-šedého odstínu.