Horská chata

Moderní horská chata Bukačka se nachází v obci Čenkovice v Orlických horách, a to na jihozápadním úbočí Bukové hory. Chata Bukačka postavená ve skandinávském stylu.

Chata je obložená modřínovými lamely, které jsou napuštěné olejem. Tento olej je speciální v tom, že způsobuje postupné šednutí dřeva a prodlužuje životnost. Lamely jsou tak bezúdržbové a odolné vůči přírodním vlivům.

Horský výhled si můžete vychutnat na venkovním masivním posezení. Toto posezení je vyrobené ze sibiřské borovice, která je charakteristická pro svou dlouhodobou životnost, odolnost vůči plísním, a také povětrnostním podmínkám.

 Chata zahrnuje ubytování pro 22 lidí. Najdete zde dva pětilůžkové a tři čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj je vybavený masivním smrkovým nábytkem. Tento nábytek je napuštěný v mořidle na vodní bázi a působí tak elegantně a jednotně.

Velkou dominantou každého pokoje jsou kleštinové smrkové stropy se širokými drásanými podklady.

Každý pokoj je rozdělený do dvou pater. Ve spodním patře jsou manželské postele a velké či malé úložné prostory.

Do druhého patra se jde po železné konstrukci s dubovými nášlapy. V tomto patře se nachází matrace usazené
v dřevěném rámu s roštem pro pohodlné spaní.

Dále se v chatě nachází moderně vybavená společenská místnost s plně vybavenou kuchyní. Na výrobu kuchyně je použité černé lamino s kombinací dubového dekoru, aby ladil s celkovou koncepcí chaty. Dále je zde použité kvalitní kování od německé firmy Blum.

Kuchyňský kout a jídelní prostor odděluje pracovní ostrůvek s velkou pracovní plochou a spoustou úložného prostoru.

Velkou dominantou celého společenského prostoru je dubový stůl pro 14 lidí. Tento stůl vyniká jak svojí délkou, tak detailním zalitím prasklin černou pryskyřicí.

Místnost je propojená s odpočinkovou zónou. Kde se nachází krb, velký gauč a konferenční stůl, který je ve stejném stylu jako jídelní. Tedy masivní dubová deska s želenými podnoži.